Příprava nápoje

Yerba maté Mojito

Publikováno: 31.07.09, Bez komentáře
Yerba maté Mojito

Je libo osvěžující letní drink, který je kombinací dobře známého míchaného nápoje Mojito a Yerba maté? Není nic jednoduššího! Postačí pár základních surovin, drobná obměna tradičního postupu a velice příjemný nealkoholický drink Matéjito je na světě.

Čti celý článek

Sladit, nebo nesladit?

Publikováno: 26.06.09, 14 komentářů
Sladit, nebo nesladit?

To je to, oč jde! Každý purista nebo ortodoxní piják Yerba maté se určitě přikloní na stranu neslazeného Yerba maté. Jaká je ovšem situace se slazením tohoto nápoje v Jižní Americe a jaký je Váš pohled na věc?

Čti celý článek

Pět nejčastějších chyb u tradiční přípravy Yerba maté

Publikováno: 16.06.09, 28 komentářů
Pět nejčastějších chyb u tradiční přípravy Yerba maté

Při pozorování přípravy Yerba maté v různých podnicích nebo v soukromí se často setkávám s drobnými chybami, které dokáži konzumentovi velice znepříjemnit požitek z tohoto nápoje.

Čti celý článek

Espresso a Yerba maté

Publikováno: 23.04.09, 17 komentářů

Zvláštní spojení? Ano, na první pohled tato kombinace může působit značně exoticky, ale nenechte se zmást. Příprava v kávovaru na espresso může být velice zajímavou alternativou k tradičnímu podávání Yerba maté.

Čti celý článek

Yerba maté na studeno

Publikováno: 16.04.09, 4 komentářů

Léto se blíží mílovými kroky, teplota závratně stoupá, jaro je nenávratně pryč a blíží čas studených nápojů a všemožných drinků. Ruku v ruce přichází čas přípravy Yerba maté na studeno a kdo je připraven není překvapen :-).

Čti celý článek

Maté russo – tajemství odhaleno!

Publikováno: 16.02.09, 4 komentářů

Zajímavostí a dalo by se říci, že i malou raritou je způsob přípravy nazývaný Maté russo. Jedná se o drobnou variaci na velmi populární přípravu na studeno.

Čti celý článek

Videoukázka přípravy Yerba maté

Publikováno: 10.02.09, 9 komentářů

Doporučuji vzhlédnout velmi populární video s tématikou Yerba maté na serveru Youtube.com. Názorná ukázka tradiční přípravy nápoje Yerba maté – ve velmi srozumitelné angličtině – včetně ukázky nezbytného příslušenství.

Čti celý článek

Příprava způsobem Tereré

Publikováno: 12.01.09, 1 komentář

Velmi populárním způsobem přípravy Yerba maté, který vychází z tradičního rituálu je způsob nazávaný Tereré. Zejména v Jižní Americe se tento druh přípravy těší velké oblibě, protože kombinuje tradiční přípravu a ledovou vodu.

Čti celý článek

Tradiční příprava Yerba maté

Publikováno: 8.12.08, 8 komentářů

Tradiční příprava nápoje Yerba maté je velmi populární a mezi pravidelnými pijáky ceněná především za příjemný požitek s pití a výslednou chuť nápoje. Na první pohled může působit složitě, ale již po prvním seznámení ho jistě každý hravě zvládne.

Čti celý článek