Videoukázka přípravy Yerba maté

Publikováno: 10.02.09, Rubrika: Příprava nápoje, 9 komentářů

Doporučuji vzhlédnout velmi populární video s tématikou Yerba maté na serveru Youtube.com. Názorná ukázka tradiční přípravy nápoje Yerba maté – ve velmi srozumitelné angličtině – včetně ukázky nezbytného příslušenství.

Samotné video trvající téměř 9 minut, velmi jasně vysvětluje a ve velké míře kopíruje zde již zveřejněný návod na přípravu nápoje.

Připravujete Yerba maté obdobně? Jaký je Váš oblíbený způsob přípravy nápoje?

Štítky: , , ,

Diskuse k článku

 1. Roman

  Bře 26th, 2009

  Uff, to množství je šílené.

 2. Radek Swaczyna

  Bře 27th, 2009

  Ano, dá se říct, že doporučované množství pro tradiční přípravu je značné a v našich zeměpisných šířkách těžko pochopitelné. Každému bude vyhovovat něco jiného, ale pravdou je, že až díky tomuto způsobu přípravy jsem si dokázal na Yerba maté pochutnat.

  V dnešní době mi způsob přípravy, který se prezentuje u 99,5% čajoven a lidí, připadá hodně pokřivený a dost mě překvapuje, že mi nedokázal znechutit Yerba maté nadobro.

  Je otázkou odkud se zde vůbec takovýto způsob přípravy vzal?

 3. Roman

  Bře 27th, 2009

  Hmm a s cukrem nebo s karamelem se to tedy má jak?

 4. Radek Swaczyna

  Bře 27th, 2009

  Budiž mu země lehká :-),

  ale teď vážně. Jsou různé chutě a zrovna ta sladká je hodně populární, ale cukru se při pití jakéhokoliv čaje vyhýbám a v tradiční přípravě Yerba maté by rovněž neměl co dělat.

  Na Yerba maté oceňuji především svižnou „zemitou“ chuť a ne uniformní sladkou. Slazení jde rovněž ruku v ruce se špatnou přípravou. Při dostatečném množství sypaného Yerba maté, studenější vodě a rychlých nálevech, není důvod sladit a je lepší si vychutnat doušek Yerba maté ve své nahotě.

 5. Robert

  Srp 17th, 2009

  Zajímavá chuť je Yerba maté slazené Dulce de Leche – mléčným karamelem oblíbeným v Argentině. Tento a další zajímavé tipy k matéčku a jeho přípravě najdete v článku na webové adrese: http://www.fair-bio.cz/

 6. Radek Swaczyna

  Srp 18th, 2009

  Díky za tip, ale bohužel URL bylo špatně vložené.

  Mimochodem zmínka o podávání Maté s mléčným karamelem Dulce de Leche už zazněla v článku Sladit, nebo nesladit Yerba maté?

  Obsahuje rovněž jednoduchý tip na jeho přípravu :-).

 7. Yerba Mate Video

  Bře 23rd, 2011

  Děkujeme, že používáte mé video

 8. Jason

  Bře 23rd, 2011

  Více info (v angličtině) lze nalézt zde. Děkujeme vám. Jason a aplikované Quantum.

 9. M@roš

  Lis 23rd, 2011

  Video bolo odstranene …
  Ale na YouTube je videi o mate plno

Zapoj se do diskuse