Rituál

Sjednocující rituál

Publikováno: 14.10.09, 2 komentářů
Sjednocující rituál

Popíjení Yerba maté je hluboko zakořeněným rituálem v kultuře původních obyvatel Jižní Ameriky. Tradice místním lidem doslova přikazuje připravovat a popíjet Yerba maté ve větší skupině osob. Pojďme si připomenout tento bezesporu příjemný zvyk.

Čti celý článek

Sladit, nebo nesladit?

Publikováno: 26.06.09, 14 komentářů
Sladit, nebo nesladit?

To je to, oč jde! Každý purista nebo ortodoxní piják Yerba maté se určitě přikloní na stranu neslazeného Yerba maté. Jaká je ovšem situace se slazením tohoto nápoje v Jižní Americe a jaký je Váš pohled na věc?

Čti celý článek

Přátelství skryté v Yerba maté

Publikováno: 23.02.09, Bez komentáře

Regulérní pití Yerba maté působí velmi příznivě na naše tělo, ale Yerba maté je rovněž výborným prostředek relaxace. V tradičním pojetí – v zemi svého původu – představuje určitou formu meditace. Důležitým prvkem se pak stává tradiční rituál přípravy nápoje v kruhu svých nejbližších – přátel i rodiny.

Čti celý článek

Maté russo – tajemství odhaleno!

Publikováno: 16.02.09, 4 komentářů

Zajímavostí a dalo by se říci, že i malou raritou je způsob přípravy nazývaný Maté russo. Jedná se o drobnou variaci na velmi populární přípravu na studeno.

Čti celý článek

Videoukázka přípravy Yerba maté

Publikováno: 10.02.09, 9 komentářů

Doporučuji vzhlédnout velmi populární video s tématikou Yerba maté na serveru Youtube.com. Názorná ukázka tradiční přípravy nápoje Yerba maté – ve velmi srozumitelné angličtině – včetně ukázky nezbytného příslušenství.

Čti celý článek

Příprava způsobem Tereré

Publikováno: 12.01.09, 1 komentář

Velmi populárním způsobem přípravy Yerba maté, který vychází z tradičního rituálu je způsob nazávaný Tereré. Zejména v Jižní Americe se tento druh přípravy těší velké oblibě, protože kombinuje tradiční přípravu a ledovou vodu.

Čti celý článek

Tradiční příprava Yerba maté

Publikováno: 8.12.08, 8 komentářů

Tradiční příprava nápoje Yerba maté je velmi populární a mezi pravidelnými pijáky ceněná především za příjemný požitek s pití a výslednou chuť nápoje. Na první pohled může působit složitě, ale již po prvním seznámení ho jistě každý hravě zvládne.

Čti celý článek