Historie a filozofie

Sjednocující rituál

Publikováno: 14.10.09, 2 komentářů
Sjednocující rituál

Popíjení Yerba maté je hluboko zakořeněným rituálem v kultuře původních obyvatel Jižní Ameriky. Tradice místním lidem doslova přikazuje připravovat a popíjet Yerba maté ve větší skupině osob. Pojďme si připomenout tento bezesporu příjemný zvyk.

Čti celý článek

Spotřeba Yerba maté ve světě

Publikováno: 31.03.09, 2 komentářů

Jak již bylo nesčetněkrát napsáno Yerba maté se tradičně pilo a pije v Jižní Americe. Značná popularita nápoje jde ruku v ruce s přirozeným výskytem respektive zemědělským využíváním Cesmíny paraguayské.

Čti celý článek

Oblasti zaslíbené Yerba maté

Publikováno: 24.03.09, Bez komentáře

Veškerá produkce Yerba maté a pěstování Cesmíny paraguayské se koncentruje do Jižní Ameriky. Zaslíbená oblast tohoto nápoje se rozprostírá zejména na území součastné Argentiny, Brazílie a Paraguaje.

Čti celý článek

Přátelství skryté v Yerba maté

Publikováno: 23.02.09, Bez komentáře

Regulérní pití Yerba maté působí velmi příznivě na naše tělo, ale Yerba maté je rovněž výborným prostředek relaxace. V tradičním pojetí – v zemi svého původu – představuje určitou formu meditace. Důležitým prvkem se pak stává tradiční rituál přípravy nápoje v kruhu svých nejbližších – přátel i rodiny.

Čti celý článek

Objevení Yerba maté Jezuity

Publikováno: 26.01.09, Bez komentáře

Rostoucí popularitu nápoje Yerba maté můžeme datovat přibližně do poloviny XVII století. V té době do delty jihoamerické řeky Parma, kterou obývaly indiánské kmeny Guarani, přibyli Jezuité.

Čti celý článek

Etiketa rituálu pití Yerba Mate

Publikováno: 15.12.08, Bez komentáře

Nikdy nežádej o cukr.
Mnoho lidí je zvyklé pít čaj nebo kávu s cukrem a je pro ně samozřejmé si říct o cukr. Rovněž mnoho lidí pije své mate s cukrem, ale když jsme pozvání k pití přes někoho druhého, bylo by spíše svatokrádeží si požádat o cukr.

Nikdy neříkej, že pití mate je nehygienické.
Je samozřejmé, že [...]

Čti celý článek